moje motto >> kdo má argumenty, má pravdu

Únor 2012

Zollschloss D.R. Patent

4. února 2012 v 19:50 | já |  Sbírka

ZOLLSCHLOSS D.R. Patent

Dnes by sem se chtěl věnovat dalšímu zajímavému visáku značky Bode Panzer. Krásná věcička z mosazi o rozměrech šířky 79mm, nejdelší délky 121.5mm (délka bez ouška pro plombu 113.5mm) s tloušťkou zámku 25mm
průměr třmenu pak 12mm.
Ukořistěný jak jinak než z aukra za 520 CZK i s dopravou bohužel bez klíče, to sice neva ale je to škoda. Klíč dozický motýlkový nespíše 6-ti stavítkový.
Co se týče historie firmy Louis Bode a Heinrich Troue zakládají firmu BODE & TROUE v německém
Hannoveru 1858.
Web firmy www.bodepanzer.eu Jako sběratele mě zajímá co je uvnitř a jak funguje ale pitvat sbírkový kus nebudu, natožpak když je pouze jeden. A tak jsem gůůglil a našel moc zajímavý web v německu krásný blog ze kterého jsem převzal pár fotek blog.tresoroeffnung.de věnoval jsem mu celý večer ruku v ruce s google překladačem a došlo mi se že nápis D.R. Patent (Deutsche Reisch Patent) to samé znamená i značka D.R.G.M.(Deutsches ReichsGebrauchsMuster)
Není jméno výrobce, jak sem si původně myslel. Ale, je to označení německého výrobku tamtéž patentovaném! Výrobce je označen právě písmeny E B P o kterých jsem si myslel že jsou interním označením příslušného celního deklarantu kde byl zámek používán. Právě nápis Zollschloss je složenina dvou slov z němčiny zoll jako hranice a schloss jako zámek takže zámek z celnice > zollschloss.

V případě dotazů hned e-mail -ujte ZELIN.J :-) @ :-) SEZNAM.CZ