moje motto >> kdo má argumenty, má pravdu

Březen 2011

hranatý zitko

16. března 2011 v 17:19 | Dejwek |  patent ZITKO
Tak, zase sem dlouho nepsal, svoji sbírku sem opět rozšířil o haldu zámků ale taky mi přibyli 2 Zitkové. Hranatý tak i jeden kulatý z období protektorátu. v článku kterým popisuju typ pro dráhu jsem naznačil že údajný poslední typ zitka ,, zvyšuje odolnost proti zjištění hesla´´ avšak opak je pravdou musím spíš říct že zámek je sice robusnější, vydrží o pár ran kladivem víc ale když mi z aukra přišel a já sem jej po 2-ou minutách otevřel aniž bych věděl heslo (které jsem až večer obdržel mejlem) tak se jen potvrdilo to, co mi bylo jasný>> zámky jsou vymyšleny dobře ale při sériové výrobě moc nedodržovali tolerance rozměrů na součástkách. Zámek jem otevřel !!trochu!! jiným heslem než mi bylo posláno. ale to nevadí. jako zloděj v noci by se stal zámek dost nepřekonatelný (přesně tak jak ho plánovali)

A cože to máme nového? v první řadě ciferníky nejsou v jednom prostoru s uzamykací západkou třmenu, to je hlavní rozdíl.
Zámek je kus materiálu mající vysoustružené 2 vnitřní osazení s dírou skrz, dál pak vyvrtané 2 díry zhora (pro třmen) a diru z leva (pro západku třmenu) a z dola pro spodní pojistku.
Dále pak, oba ozubené kotouče nemají tolik zubů jako předchozí typ( tudíž se ztenčuje počet kombinací ) ikdyž ciferník je stále na 40 číslic. zámek je sice nové konstrukce ale podle mých slov bych hodnotil skoro odfláknutý :-( žádná sláva.