moje motto >> kdo má argumenty, má pravdu

Červenec 2010

jak otevřít visací zámek patent Zitko

20. července 2010 v 16:33 | dejwekk |  patent ZITKO

 Jelikož v teď v pátek 16.VII.2010 končila aukce s visákem Zitko a ja si psal s prodejcem (sice už byla aukce  běhu tak jsem již nemohl pomoci) tak sem se rozhodl že tady na svém blogu zeveřejním návod  jak otevřít visací zámek PATENT ZITKO. jedná se o zámky kulatého tvaru pro dráhy, co mají štítek přišroubovaný.!!

   JEDNÁ SE O ŠETRNOU A NEDESTRUKTIVNÍ METODU

Myslím si, že se asi nic nestane protože tyhle zámky nejsou dnes již k vidění na žádných vagonech :-) a snad ani nikde jinde po dráze. takže popojedem....

nápad jak tuhle věc otevřít se mi zrodil v hlavě po dlouhých hodinách zkoumání tohodle visáku  takže SI  na tehle návod DĚLÁM I DUŠEVNÍ NÁROK. :-)

naprosto jednoduše.....jde o to že kdyby tyhle zámky byli tak jak by měli být  tak postup otevření je následující :

   1) nastavit heslo 
          2) zmačknout spodní pojistku  POKUD JÍ MÁTE FUNKČNÍ    (ja teda ne)
                  3)  a pak doleva pohnout s tou zadní   (díváte-li se na zámek od číselníku)

jenže ty spodní pojistky nejsou sem tam funkční (zjistíte to pokud vám pruží)

Co je třeba:

   škoubovák, fixa , bodový zdroj světla

postup jest následující :  šroubovákem odšroubujete mosazný štítek s číslem zámku na zadní straně a koukáte do pravé dirky (levá taky možná ale jsem zvyklý na pravou)  > světlem svítíte a koukáte dovnitř (je to obtížné šroubek má pr. 3mm) a zámek si musíte naklonit tak ,aby jste v  něm viděli součástku s ozubením (jsou to ty ciferníky)  a při tom otáčíte nejprve železným ciferníkem najednou uvidíte v něm zářez a přestanete točit železným ciferníkem (poznáte to tak že uvidíte mosazný ciferník) . a začínáte točit mosazným ciferníkem dokud taky nenajdete zářez (!! ale když točíte už s mosazným tak ten železný ciferník se nesmí točit pak by jste ten zářez na mosaznym ciferníku neviděli). tak když to máte tak máte půlku ukolu za sebou. fixou si označte místo na obou cifernících (z přední strany)  přesně tam kde do zámku koukáte dirkou od šroubku a kde se vám ted nalézají oba zářezy z obou kotoučů u sebe. tak a ted budeme odemykat..... místo kde máte označené ciferníky (máte tam čárku přes oba) nastavte na číslo 11 a zkuste zadní knoflít odtáhnout do leva a měla by se otevřít. ale pokud ne tak zkuste na čísla 10,9,8 nebo 12 13, 14  !!! záleží jak je nonius s čísly na zámku přidělán  a nebo!!!! si rozdělte tělo zámku osově jako kružnici viz. obrázek v galerii  a zářezy zkoušejte nastavovat k bodu v pravo na vodorovné ose k nějakému číslu  ale číselníky se vám nesmějí hnout. jinak to do těch zářezů nezapadne.

 1) když se vám zámek neotevře tak jste si hnuli s číselníky
 2) když jo tak si zapište kombinaci na které jste to otevřeli a CONGRATULATION !!!

  V PŘÍPADĚ DOTAZŮ ZROVNA MEJLUJTE!  nepiště otázky do komentů nemusí vám přijíct odpověd a když, tak za hodně dlouho..... (jako v případě nedávno prodaného zitka co zmiňuji výše) prodejce mi měl zrovna napsat mejl!!!