moje motto >> kdo má argumenty, má pravdu

Září 2008

Nález

28. září 2008 v 16:47 | Dejvekk |  Moje kasa Blažiček
Takže teď se kouknem na to, jak sem ke svymu trezoru přišel....
Stalo se to 13 srpna 08 byl jsem na brigádě a zrovinka měl odpolední. Bylo 17:00 a tak začala přestávka a jelikož jsem nekuřák a tak sem se šel mrknout za fabriku že tam jsou bývalé kanceláře jsem věděl ,ale je trochu z kopečka a tak kůli výškovému rozdílu nelze nahlédnouti do všech oken.
Ale ted se vyskytla příležitost, pod okny bylo naskládáno staré oplocení a tak když sem konečně nahlídnul stál tam u zdi napatlaný tou příšernou kdysi ''bílou barvou'' a v ten okamžik se mi mihla myšlenka ,,tohle by se hodilo do sbírky" . Jelikož nevydržím čekat a věci musím mít hned tak sem příští den odchytil jednoho z ředitelů a domluvil se s ním.
Také prběhla exkurze administrační budovy s ředitrelem za zády,strávil sem u pokladny pár chvil z dopoledne a následující víkend jsem už vymýšlel jak kasu vystěhuju a otevřu...a to se právě stalo 26 srpna parádní dárek po narozeninách.....ale kasu jsme otevřeli drsým zůsobem a to proudem žhavé plazmy. Nic v ní nebylo jen velice zajímavá poznámka že kasa byla už jednou vyloupena ze 2 na 3 SRPNA 1929 !!!!
a dnes 10 října držím v ruce polotovary na pilování nových klíčů od kontrolních zámků kasu mam převezenou do hradce kde na ní můžu v klidu pracovat no prostě FELIX BLAŽIČEK Praha . A pátral jsem i v archivu a v dobových novinách z toho léta je i malá zmíňka o vyloupení kasy v jedné z místních fabrik na Náchodsku.